Bageta z novinového stánku a minerálka ku káve

Autor: Simona Jabconova | 19.7.2013 o 7:11 | Karma článku: 8,74 | Prečítané:  1185x

Koho už náhodou tiež stretol ten údel ocitnúť sa hladný na železničnej stanici nášho hlavného mesta, ani nemusí čítať ďalej. Len si zbytočne privodí tie bezradné pocity. V tom horšom prípade zaspomína na nevydarený chuťový zážitok alebo nepríjemnú obsluhu.

"Prosím vás, kde sa tu dá kúpiť niečo na jedenie?"

Spýtali sa ma po anglicky náhodní spolucestujúci z Viedne na železničnej stanici. Najradšej by som sa zahrala na zahraničnú turistku a vyvliekla sa z odpovede. Najmä, keď som si všimla, že pred vystúpením z vlaku odhodili svoje papierové poháriky po rannom espresse z Anker-u. Pre tých, ktorí náhodou ešte nenavštívili našich susedov, Anker je sieť predajní s čerstvým pečivom, koláčmi, chutnými obloženými žemľami, chlebíkmi, ciabattami i celozrnnými produktmi. K tomu všetkému si môžete dokúpiť samozrejme kávičku alebo čerstvú pomarančovú šťavu. Kvalita výrobkov je vysoká, pretože pri každom Anker-i sa musí v okruhu pár metrov nutne nachádzať Ströck, Mann alebo niekto ďalší. Toľko k situácii na rakúskom trhu.

Keď sa mi podarilo prekonať ten pocit hanby, ktorý ma zalial, odviedla som ich k najbližšiemu rýchlemu občerstveniu. Dosť neveriacky na mňa pozerali, keď si mali z "novinového stánku" kúpiť niečo pod zub. Čo som aspoň počula, v tom občerstvení predávali najlepšie bagety. Tak som im hneď dve vypýtala, lebo inak by kvôli rečovej bariére asi zostali hladní. Úvodzovky som použila zámerne, pretože v tomto stánku by ste noviny len ťažko dostali. Lenže výkladné sklá boli tak preplnené fľaškami nápojov a obalmi z rôznych keksíkov asi ako bývajú vytapetované stánky s časopismi. Ani tunajší by v tomto stánku niečo slušnejšie pod zub nehľadal, pokiaľ by si nevšimol nenápadný nadpis "BAGETY". Ešte mi nedá nepodotknúť, že ten Anker fungoval v plnej službe a top kvalite aj na len provizórnej stanici, pokiaľ prebiehala výstavba novej hlavnej stanice vo Viedni.

"Prosím Vás, môžem dostať k tej káve aj pohár vody?"

Opýtala sa zákazníčka v kaviarni na stanici. "My vodu nepodávame," ohrnula nosom čašníčka. To je ešte fajn, beriem politiku prevádzky v snahe mať zisk z nápojov. Lenže to, že tá smädná zákazníčka musela sama prísť s myšlienkou, či by mohla dostať aspoň minerálku, to už bol fakt vrchol neúcty.

Jednoducho krásna vstupná brána do hlavného mesta. Ešteže v centre nevie človek, ktorú z množstva pekárničiek si vybrať :D, no aspoň sa hlavná stanica nemusí hanbiť sama. Celé mesto jej môže v kúte robiť spoločnosť. Smejem sa. I keď je to skôr na zaplakanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?